[O2] Prosze o pomoc - sprzęgło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • BOGDAN1650
    Classic
    • 2012
    • 2

    [O2] Prosze o pomoc - sprzęgło

    czy ktoś kto miał styczność z tematem może powiedzieć czym różnią się głośniki z przodu do tyłu? Pytam bo na allegro łatwo znaleźć głośniki przednie, z tylnimi gorzej
  • kotek182
    Classic
    • 2011
    • 8

    #2
    [O2] Prosze o pomoc - sprzęgło

    Witam Wszystkich mam problem ze wsteczntym biegiem gdy przejade pare km i próbuje wrzucic wsteczny przeskakuje mi a czasem zgrzyta, jedynka tez z czasem ciezko wchodzi, gdy wciskam sprzęgło czuc i słychal lekkie bicie dodam jeszcze ze sprzegło bierze mi zaraz na początku. Gdy pojechał do mechanika i wytłumaczyłem mu w czym problem przypuszczal ze moze to byc wina sprzęgła a zeby cos wiecej powiedziec to trzeba sprawdzic czy nie ma luzów na dwumasie. Korzystałem z opcji "szukaj" ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi np. jesli chodzi o dwumase to nie trzęsie mi autem itp stukania słychac "tylko" po wciśnieciu sprzęgła. Teraz prosze Was o pomoc czy juz mam zamawiac cały komplet (koło dwumasowe itd....) i umawiac sie do mechanika czy to moze byc wina czego innego np pompa sprzęgla, wysprzęglika itp. i skonczy sie na mniejszych kosztach z góry dziekuje za pomoc

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      mechanika po pracy sprzęgła powinien ocenić wstępnie przyczynę - moim zdaniem już sobie odpowiedziałeś . skoro bierze na początku to kończy się sprzęgło, a koło ocenisz dopiero po demontażu
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • karuzel
        Ambiente
        • 2011
        • 210

        #4
        Witam

        Podłączę sie pod temat bo podobne obiawy tj. sprzęgło łapie na początku, tyle, że u mnie dwumas wymieniony w połowie marca w ASO (prawie na pewno wymienili tylko dwumas bo robili to na własny koszt także raczej kompletu nowych części tam nie uświadcze). Moje pytanie co powinienem wymienić (jakie części kupić) poza tą nowo wsadzoną dwumasą. Słyszałem o sprzęgle i docisku, czy coś jeszcze i czy to wszystko będzie współgrało pomimo tego że dwumasa z całą resztą nie będzie za jednym razem montowana?

        Pozdrawiam

        Komentarz

        • kotek182
          Classic
          • 2011
          • 8

          #5
          Jak miałbym wymienic sprzegło czy nie lepiej byłoby jakbym zrobił juz wszystko z kołem? Kupiłem auto za granica i nie mam ksiazki serwisowej, jesli słychac takie lekkie stukanie a po nagrzaniu sie silnika troche głosniej to zyje w przekonaniu ze ta dwumasa zaczyna padac ?

          Komentarz

          • robekcool
            RS
            • 2009
            • 2041
            • Octavia II (1Z3)
            • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            karuzel, wymieniasz tarczę , docisk łożysko- będzie grało
            kotek182, skoro zaczynają się objawy wymieniaj komplet
            www.k-mot.pl
            Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
            Autoholowanie.
            Robert Kulma

            Komentarz

            • McGan
              RS
              • 2010
              • 3573
              • Superb III (3V3)

              #7
              Tak samo wybierak na skrzyni biegów może być już luźny - wtedy jedynka i wstek mogą wchodzić ciężko. Albo spróbuj sobie zrobić kalibrację skrzyni: http://www.youtube.com/watch?v=tp9ggefOjAE bardzo prosta sprawa, a może się poprawić Rzecz jasna, jak słychać bicie przy do połowy wciśniętym sprzęgle, to łożysko oporowe, czyli tak, czy siak trzeba sprzęgło kompletne zmienić - ale warto mieć też na uwadze to, co napisałem.
              Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
              Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

              Komentarz

              • laurin
                Rider
                • 2009
                • 727

                #8
                Tylko wystarczy te sprężynki poprawić ?? Chyba coś za prosto - spróbuje to zrobić...

                Komentarz

                Pracuję...